Пам'ятка туриста

Пам'ятка туриста по Кіпру

Файли для завантаження:

 1. Пам'ятка щодо Кіпру (Київ)  (дата публикації 30.09.2015)
 2. Правила перетинання державного кордону громадянам України  (дата публикації 10.05.2018)

У день вильоту на Кіпр:

В аеропорту Вам необхідно бути за 2 години до вильоту.
Пакет документів для поїздки Ви отримуєте в своєму агентстві (бланк електронної візи, електронний квиток, ваучер, страховка)!

 1. Перевірте наявність наступних документів:
 • закордонний паспорт (термін дії + 6 місяців з дня передбачуваного повернення з туру);
 • авіаквитки;
 • ваучер;
 • бланк електронної візи;
 • страховий поліс;
 • якщо з Вами летить дитина до 16 років - нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон від кожного з батьків, що не бере участі в поїздці, і свідоцтво про народження дитини;
 • якщо у батьків різні прізвища - свідоцтво про народження дитини;
 • при вивезенні валюти 10 000 євро і більше на людину або еквівалента цієї суми в іншій валюті, необхідна письмова декларація у митному органі на повну суму, а також наявність банківського документа на цю суму. Рекомендуємо взяти з собою ксерокопії закордонного й українського паспортів.

Кодування аеропортів:
KBP - «Бориспіль»
IEV - «КИЇВ» ( «Жуляни»)

КОНТАКТНИЙ ТЕЛЕФОН ПРЕДСТАВНИКА КОМПАНІЇ ТЕЗ ТУР В АЕРОПОРТУ: +38 067 441 64 75

Реєстрація на рейс починається за 2 години і закінчується за 40 хвилин до вильоту!

По приїзду в аеропорт:

 1. Звірте інформацію про Ваш рейс на інформаційному табло і пройдіть до стійок реєстрації, номера яких вказані на табло. При проходженні реєстрації пред'явіть закордонний паспорт, бланк електронної візи, авіаквиток.
 2. Здайте багаж на стійці реєстрації.
 3. Отримайте посадковий талон. Зверніть увагу на номер виходу і час для посадки на борт літака (в посадковому талоні вихід позначається словом GATE, час - TIME).
 4. Після оголошення про початок посадки необхідно пройти в GATE (номер вказаний в посадковому талоні).

Пасажири міжнародних рейсів проходять митний, паспортний контроль, а також контроль безпеки. При проходженні контролів пред'являються закордонний паспорт і посадочний талон.

Час польоту:

Переліт з України на КІПР займає близько 3-х годин.

Після прибуття в аеропорт м Ларнака (LCA):

Після прибуття в аеропорт м Ларнака відразу пройдіть на паспортний контроль.

Далі дотримуйтесь покрокової інструкції:

 1. Пройдіть паспортний контроль (пред'являється закордонний паспорт, що діє не менше 6-ти місяців з дня закінчення туру, про-віза або шенгенська віза).
 2. Отримайте свій багаж. На моніторах над стрічками для багажу зазначено той рейс, багаж з якого буде видаватися на даній стрічці.
 3. Вийдіть з аеропорту, підійдіть до стійки TEZ TOUR (стійка TEZ TOUR розташовується навпроти виходу із залу отримання багажу).
 4. Дізнайтеся номер Вашого автобуса для трансферу. Для цього на стійці віддайте ваш ваучер (1 екземпляр) представнику TEZ TOUR.
 5. Пройдіть на стоянку, знайдіть потрібний вам автобус для трансферу (номера автобусів вказані на лобовому склі), відмітьтеся у представника TEZ TOUR, що супроводжує автобус, назвавши ваше прізвище, покладіть багаж в багажне відділення автобуса.
 6. Уважно прослухайте інформацію, яку супроводжує (трансфермен) повідомить по шляху до готелю. Також супроводжуючий (трансфермен) проінформує вас про час зустрічі з вашим готельним гідом.

Після прибуття в готель:

 1. Підійдіть на рецепцію, де Вам дадуть реєстраційну картку.
 2. Заповніть реєстраційну картку на англійській мові.
 3. Здайте заповнену реєстраційну картку, ваучер (1 екземпляр з 3), закордонний паспорт (закордонний паспорт повернуть Вам після зняття ксерокопії, уточніть на рецепції, коли Ви зможете забрати свій паспорт).
 4. Чекайте заселення. Заселення в готель відбувається в 14: 00-15: 00. Якщо Ви хочете заселитися в номер раніше зазначеного часу, необхідно заздалегідь забронювати номер на добу раніше дати Вашого приїзду (наприклад, Ви прилітаєте на Кіпр в 5 ранку 10 вересня, щоб не чекати заселення до 14: 00-15: 00, Ви можете забронювати номер не з 10 вересня, а з 9 вересня. у цьому випадку Вас заселять в номер відразу ж, як тільки Ви приїдете в готель). При заселенні Вам видадуть ключі від номера.
 5. Після заселення в номер ознайомтеся з наданою готелем інформацією. Зверніть увагу на те, які послуги є платними, і скільки вони коштують (як правило, інформація знаходиться в папці і лежить на столі або тумбочці).

Зустріч з готельним гідом:

Час зустрічі з готельним гідом Вам повідомить супроводжуючий (трансфермен) по дорозі в готель. У призначений час Ви повинні обов'язково підійти до готельного гіда, який буде чекати Вас в холі готелю. На зустріч візьміть з собою закордонний паспорт, ваучер, авіаквиток на зворотній виліт.

За всіма питаннями та проблемам звертайтеся до готельного гіда або на рецепцію готелю. Координати гіда (фото, ім'я, мобільний телефон) і годинник, коли гід безпосередньо знаходиться в готелі, вказані на інформаційному стенді TEZ TOUR в холі готелю.

Напередодні вильоту додому:

 1. Підійдіть на рецепцію, перевірте, чи є у Вас неоплачені рахунки за додаткові послуги (користування міні-баром, телефоном тощо.). При наявності заборгованостей оплатіть їх.
 2. Увечері підійдіть до інформаційного стенду TEZ TOUR або до готельного гіда і уточніть час вильоту і виїзду з готелю. Для цього потрібно знати номер зворотнього рейсу, яким Ви вилітаєте.

Виїзд з готелю:
У день від'їзду необхідно до 12:00 звільнити номер, здати ключі.
Свій багаж Ви можете залишити в камері зберігання готелю.
Щоб уникнути різних ускладнень, просимо не спізнюватися і підходити на трансфер в зазначений час.

Приїзд в аеропорт м Ларнака для вильоту зворотного вильоту:

 1. Після прибуття в аеропорт відразу біля входу проводиться зважування багажу та його упаковка (при бажанні і за додаткову плату).
 2. Підійдіть до стійки реєстрації, де вказано номер Вашого рейсу (номера стійок реєстрації Вам додатково повідомить супроводжуючий (трансфермен) в автобусі по дорозі в аеропорт).
 3. Пройдіть реєстрацію на рейс (надайте закордонний паспорт і авіаквиток).
 4. Здайте багаж на стійці реєстрації.
 5. Отримайте посадковий талон. Зверніть увагу на номер виходу і час для посадки на борт літака (в посадковому талоні вихід позначається словом GATE, час - TIME).
 6. Пройдіть паспортний контроль (надайте закордонний паспорт).
 7. Пройдіть в зал вильоту, де очікуйте оголошення на посадку Вашого рейсу. "

Корисна інформація

Столиця
Столиця Кіпру - Нікосія

Час
Різниці в часі з Києвом немає.

Релігія
78% місцевого населення - православні, 18% - мусульмани.

Мова
Основними мовами Кіпру є грецька і турецька.

Клімат

Комфортний середземноморський клімат з теплою зимою і жарким сухим літом, купальний сезон з травня по листопад.
Сонячних днів в році - 340.
Зима на острові м'яка і тепла. Середня температура найхолоднішого місяця - січня - +12 градусів на узбережжі. У зимові місяці випадає велика частина опадів (70-80 мм). Весна і осінь нетривалі. Влітку температура становить +28 - + 33. Опадів в цей час випадає дуже мало. У морі можна купатися вже в квітні, коли температура води досягає +20 градусів. У серпні вона прогрівається до +28 градусів.

Гроші
Грошова одиниця Кіпру - євро. При ввезенні іншої валюти, її необхідно буде обміняти в пунктах обміну або в банках. Відділення банків зазвичай відкриті в будні дні з 8:30 до 13:00.

Транспорт
На Кіпрі є 3 види автобусного сполучення:

 • міські автобуси, що зв'язують райони міста. Ходять з 06:00 до 19:00 з інтервалом 20-30 хвилин. Вартість проїзду в одну сторону 1,5 євро;
 • міжміські автобуси ходять кілька разів на день і пов'язують між собою міста;
 • сільські автобуси, які пов'язують села з найближчими містами.

Така ж класифікація і у таксі. Міське таксі оснащене таксометрами і в вартість включається плата за посадку. Також діють денні (06: 00-20: 30) і нічні (20: 30-06: 00) тарифи. Додаткова плата береться в святкові дні, а також за кожне місце багажу вагою понад 12 кг, очікування або запізнення.

Прокат автомобілів
Увага! На Кіпрі лівосторонній рух!

Автомобіль видається напрокат особам з 23 років і зі стажем водіння не менше 5 років при пред'явленні таких документів: посвідчення водія, паспорта, кредитної карти або достатньої суми готівки для обов'язкової застави.

Всі машини мають страховку "КАСКО". Мінімальний термін прокату - три доби, кілометраж не обмежений. Переконайтеся, що автомобіль повністю застрахований, включаючи фари і скло. Бензин купується самостійно, або машина може бути надана з повним баком, в цьому випадку бензин оплачується додатково. У разі ДТП не можна пересувати машину до прибуття поліції. Поліцейські можуть не розмовляти російською чи англійською мовами і у вас не буде можливості пояснити свою версію події, тому необхідно негайно повідомити фірмі, де був узятий автомобіль напрокат, і представнику ТEZ TOUR про те, що трапилося. Обов'язково майте при собі права, паспорт і документи на прокат машини, так як можливі поліцейські перевірки.

Магазини
У магазинах гнучкий графік роботи, в туристичний сезон багато магазинів відкриті до пізнього вечора.
У невеликих магазинах і на ринках не прийнято торгуватися.

Медицина
Перед поїздкою необхідно оформити міжнародну медичну страховку. При настанні страхового випадку необхідно в першу чергу зв'язатися з офісом страхової компанії, зазначеному в полісі. Оператор направить до вас необхідного фахівця або назве адресу найближчого медичного закладу.

Готелі
Час заселення в готель після 14.00, розрахунковий час не пізніше 12.00: до цього часу необхідно здати ключі від номера і оплатити рахунок. Про ранній заїзд і пізнє виселення туристів необхідно інформувати завчасно.

Для зберігання цінних речей і документів необхідно користуватися сейфом, за втрату залишених без нагляду речей адміністрація готелю відповідальності не несе.

Ресторани і бари працюють за розкладом, встановленим адміністрацією готелю. Прохання уточнювати час сніданків, обідів і вечерь на місці.

Всі пляжі на Кіпрі - муніципальні, лежаки і парасольки надаються за додаткову плату. Деякі готелі пропонують безкоштовне користування лежаків і парасольок на пляжі для своїх гостей.
Діти повинні перебувати під постійним наглядом дорослих, купання в басейнах без нагляду дорослих категорично заборонено. Адміністрація готелю не несе відповідальність за дітей туристів.

У деяких готелях користування кондиціонером не включене у вартість проживання і може бути оплачено додатково при бронюванні або на місці.

Чайові

Як правило, в ресторанах і готелях Кіпру чайові включають в вартість рахунку в розмірі 10%, тому залишати їх не обов'язково.

Митні обмеження

Дозволено безмитне ввезення: 200 сигарет, або 50 штук сигар, або 250 грамів тютюну, 1 л спиртних напоїв з вмістом алкоголю 22% об., 2 л вина з вмістом алкоголю менше 22% об., Не більше 0,06 л парфумів, які не більше 0,25 л туалетної води.

Заборонено ввезення наркотиків, холодної та вогнепальної зброї, фруктів, живих квітів і птахів, продуктів тваринного походження (м'ясо, риба, яйця, мед) вагою понад 1 кг.

До вивозу з Кіпру заборонені: предмети з археологічних розкопок (у тому числі камені), предмети, знайдені на березі або на дні моря, предмети старовини і твори мистецтва, тварин і птахів.

Корисні телефони і інформація
За всіма питаннями під час перебування на Кіпрі звертайтеся до вашого гіда, мобільний телефон якого розміщений на інформаційному стенді.

Посольство України в Нікосії: +357 2246 4380/82/83

Поліція, швидка допомога, пожежна - 199 або 122
Телефонна довідкова служба: 192
Поліція (черговий офіцер): 1499
Медична служба, госпіталі 1400

Бажаємо Вам приємної подорожі!

Перетягніть прапор в потрібну точку на карті
OK
На календарі можна вибрати будь-який період вильоту не обмежуючись ± 3 днями, для цього достатньо перейти на вкладку "Період вильоту"
OK