Пам'ятка туриста

Пам'ятка туриста по Мальдівах

Файли для завантаження:

 1. Пам'ятка по Мальдівах (Київ) (дата публикації 09.10.2019)
 2. Правила перетинання державного кордону громадянам України (дата публикації 10.05.2018)

У день вильоту на Мальдіви

В аеропорт Вам необхідно прибути не менше ніж за 3 години до запланованого часу вильоту.

При собі у Вас повинні бути наступні документи:

 • електронні авіаквитки;
 • ваучер;
 • страховий поліс;
 • якщо з вами летить дитина до 16 років - нотаріально завірений дозвіл на виїзд за кордон дитини від кожного з батьків, що не бере участі в поїздці і свідоцтво про народження дитини;
 • якщо у батьків різні прізвища - свідоцтво про народження дитини;
 • при вивезенні валюти більше 10 000 євро на людину або еквівалента цієї суми в іншій валюті, необхідна письмова декларація у митному органі в повному обсязі, а також наявність документа з банку (на суму, яка перевищує 10 000 євро).

Реєстрація на рейс починається за 3 години і закінчується за 1 годину до вильоту!

Ви самостійно проходите реєстрацію на рейс, потім митний контроль і паспортний контроль.

Якщо пасажир несвоєчасно прибув на реєстрацію, авіакомпанія має право не прийняти його на борт літака.

Час польоту

Переліт з України на Мальдіви здійснюється кількома авіакомпаніями. Від вибору авіакомпанії буде залежати час перельоту і стикувань в транзитних аеропортах.

Прохання уважно ознайомитися заздалегідь з розкладом перельоту, враховуючи різницю в часі з Україною.

В середньому тривалість польоту Київ - Мале становить 9 годин.

В аеропорту

Кодування аеропортів:

MLE - Мале
Міжнародний Аеропорт островів Мальдіви - аеропорт Велана, який знаходиться в 1 км від столиці островів міста Мале.

Після прибуття в аеропорт Мале спочатку ви потрапляєте в зону паспортного контролю. Дотримуйтесь покрокової інструкції:

 1. До того, як пройти паспортний контроль, перевірте, чи заповнили ви міграційну картку (як правило, міграційну картку видають в літаку перед посадкою в Мале; якщо в літаку вам не видали міграційну картку, візьміть її до паспортного контролю і заповніть англійською мовою).
 2. Пройдіть паспортний контроль (пред'являється закордонний паспорт, що діє не менше шести місяців з дня в'їзду на територію Мальдівських островів, міграційна картка).
 3. Отримайте свій багаж. На моніторах над стрічками для багажу зазначено той рейс, багаж з якого буде видаватися на даній стрічці.
 4. Пройдіть митний контроль - перевіряють багаж. Ввезення алкогольної продукції строго заборонений, навіть якщо придбаний в Duty Free! Алкоголь вилучається відразу по прильоту!
 5. Після митного контролю вас зустрічає представник TEZ TOUR з табличкою. Наші представники одягнені в жовті сорочки / футболки.
 6. Віддайте ваш ваучер (1 екземпляр) представнику TEZ TOUR.
 7. Отримайте від представника TEZ TOUR інформаційну пам'ятку з контактними телефонами.
 8. Пройдіть на стійку готелю (на кожній стійці висить назва готелю).
 9. На стійці готелю назвіть ваше прізвище, щоб представники готелю відзначили ваше прибуття і допомогли зареєструватися на трансфер. Всі трансфери від аеропорту до готелю організовуються безпосередньо самим готелем.
 10. Ви загубилися, зв'яжіться з представником компанії TEZ TOUR по телефону: + 960 794 1646 (цей телефон вказаний у Вас в ваучері в правому верхньому куті).
 11. Пройдіть на трансфер. Інформацію про те, куди саме потрібно пройти для трансферу вам повідомлять на стійці готелю (на стійках готелю інформацію надають на англійській мові). Якщо ви щось не зрозуміли, зв'яжіться з представником TEZ TOUR, він вам допоможе.
 12. Трансфери на Мальдівах надають самі готелі, тому що супроводжують гідів на трансферах немає.

В готелі

 1. Підійдіть на рецепцію, де вам дадуть реєстраційну картку.
 2. Заповніть реєстраційну картку на англійській мові.
 3. Здайте заповнену реєстраційну картку, ваучер (1 екземпляр), закордонний паспорт (повертається після зняття ксерокопії, уточніть на рецепції, коли ви зможете забрати свій паспорт).
 4. Чекайте заселення. Заселення в готель відбувається в 14.00. До цього часу можна користуватися всіма послугами на території готелю, залишивши речі в камері схову. При заселенні вам видадуть ключі від номера.
 5. Після заселення в номер ознайомтеся з наданою готелем інформацією. Зверніть увагу на те, які послуги є платними, і скільки вони коштують (як правило, інформація знаходиться в папці і лежить на столі або тумбочці).

Зустріч з готельним гідом

На Мальдівах гідів в готелях немає. За всіма питаннями та проблемам звертайтеся на рецепцію готелю або телефонуйте за телефонами, вказаними в інформаційній пам'ятці, отриманою від представника TEZ TOUR в аеропорту після прильоту (дзвінок з рецепції готелю представнику TEZ TOUR - безкоштовно).

Напередодні вильоту додому

 1. Підійдіть на рецепції, перевірте, чи є у вас неоплачені рахунки за додаткові послуги (користування міні-баром, телефоном тощо.). При наявності задолженностей- оплатіть їх.
 2. Вам в номер принесуть інформаційний лист про час вильоту і виїзду з готелю. Якщо цей лист до вечора до вас в номер не принесли, після вечері підійдіть на ресцепцію і уточніть інформацію.

Виїзд з готелю

У день від'їзду необхідно до 12.00 звільнити номер, здати ключі.

Свій багаж ви можете залишити в камері зберігання готелю.

Щоб уникнути різних ускладнень, просимо не спізнюватися і підходити на трансфер в зазначений час.


Корисна інформація

Столиця

Столиця Мальдівських островів - Мале.

Час
Різниця з Київським часом становить + 3 години взимку, + 2 години влітку.

Релігія
Релігія - іслам (суннізм, незначна кількість населення сповідує шиїзм).
В 1153 р. Н.е.  король Каламін, що правив в той час на Мальдівах, прийняв іслам, який і до цього дня залишається єдиною релігією країни (для отримання громадянства Мальдівської республіки необхідно бути мусульманином).

Мова
Офіційна мова - мальдівський (дівехи). Він відноситься до індоарійських мов, володіє власною писемністю під назвою тана, читається справа наліво.

Через великі відстані між островами архіпелагу Мальдівського, утворилося кілька діалектів з досить істотними відмінностями у вимові і словниковому запасі. Між мешканцями північних островів архіпелагу і жителями південних островів можуть виникнути труднощі в розумінні один одного.

У всіх готелях персонал говорить англійською.

Клімат
Клімат тропічний, жаркий і вологий. Середня температура 29-32 С.

Існує 2 мусонних періоду: північно-східний мусон триває з грудня по березень (в цей час випадає найменша кількість опадів) і більш вологий південно-західний мусон - з квітня по жовтень. В цей час, особливо в червні-липні, дощі найбільш ймовірні й більш тривалі. Купатися і засмагати на Мальдівах можна цілий рік.

Для дайверів «несезонними» є травень-червень, так як в цей час у воді не дуже хороша видимість через розмноження планктону.

Гроші
Грошова одиниця Мальдів - мальдівська руфія (Rf). В одній руфії 100 ларі. 1 USD ≈ 15 Rf.

Долари приймаються повсюдно, немає необхідності міняти їх на руфії, оскільки навіть в сувенірних крамничках на місцевих островах покупки можна оплатити доларами. Євро приймаються тільки на курортах, а також в деяких сувенірних крамницях. Курс обміну скрізь практично однаковий, трохи більш вигідний в Мале, ніж в готелях.

За всі послуги та товари на островах стягується сервісний збір в розмірі 10% + податок 12% від вартості.

Транспорт

Постійного транспортного сполучення між островами немає. Всі трансфери до і з аеропорту організовують самі готелі. Для перельотів на дальні острови трансфери здійснюються на гідролітаках або рейсових літаках внутрішніх авіаліній. На більш короткі дистанції використовуються швидкісні катери і іноді місцеві човни-доні ( «dhoni»).

* При перельотах на гідролітаках і літаках внутрішніх авіаліній до провезення дозволений багаж, що не перевищує за вагою 20 кг на особу. Ручна поклажа не повинна перевищувати за вагою 5 кг / за габаритами 50см в довжину х 30см в ширину х 17см у висоту (+/-). При посадці в гідролітак ручна поклажа повинна бути здана супроводжуючому борт члену екіпажу для зберігання під час польоту в хвостовій частині літака.

Трансфери

Трансфери на Мальдівах індивідуальні і організовуються самими готелями. Представника компанії TEZ TOUR на трансфері не буде.

Залежно від віддаленості готелю від аеропорту, трансфери здійснюються на швидкісних катерах (speed boat), на гідролітаках (sea plane), можливий переліт на внутрішніх рейсових літаках + швидкісний катер (speed boat).

Трансфери на гідролітаках здійснюються в денний час з 06:00 до 16:00.

Зверніть увагу! Відправлення трансферу в готель може бути не миттєвим.

Інформація щодо часу виконання зворотнього трансферу вказується напередодні вильоту на інфо-дошці на reception або відправляється лист в номер.

Переїзди з острова на острів здійснюються з пересадкою в Мале.

Магазини

Столиця острівної республіки - місто-острів Мале, крім функцій адміністративного центру, грає роль головного (і фактично єдиного) місця для шопінгу на Мальдівах. Найкращим часом для шопінгу в Мале є ранній вечір, коли сідає сонце і спадає денна спека.

Більшість високоякісних імпортних товарів (одяг, електроніка, продукти) можна придбати в численних магазинах і лавочках, розташованих на декількох найбільших вулицях острова. Однією з центральних зон шопінгу в Мале вважається найстаріша торгова вулиця міста Чандхані магу (Chandhanee Magu) або Сінгапурський базар

Головними місцями для сувенірного шопінгу на Мальдівах є вулиці Орчід магу (Orchid Magu), Фарідхі магу (Fareedhee Magu) і Фамудхейрі магу (Faamudheyri Magu). Незважаючи на наявність ряду власних ремісничих промислів, більшість сувенірів, що продаються на Мальдівах, традиційно імпортуються з Шрі-Ланки, Індії, Індонезії і Дубая.

Основні магазини Мальдів працюють з 08:00 до 23:00 без вихідних днів. Кілька разів в день мальдівські магазини роблять перерву в роботі для здійснення намазу (15-20 хвилин). Щоб не чекати даремно у закритих дверей, вам слід дізнатися у адміністратора мальдівського готелю денний «розклад» намазів, перед тим, як вирушати на шопінг. По п'ятницях багато магазинів Мальдів починають роботу з 14:00.

Медицина

Перед поїздкою необхідно оформити міжнародну медичну страховку. При настанні страхового випадку необхідно в першу чергу зв'язатися з офісом страхової компанії, зазначеному в полісі. Оператор направить до вас необхідного фахівця або назве адресу найближчого медичного закладу.

Готелі
Більшість готелів пропонують харчування по системі "шведський стіл", однак напої під час харчування (за винятком сніданку) оплачуються додатково. Згідно із загальними правилами, забороняється приносити в готель продукти харчування і напої і виносити що-небудь з ресторанів і барів.

Час заселення в готель - 14.00. До цього часу можна користуватися всіма послугами на території готелю, залишивши речі в камері схову.

Екскурсії
Всі екскурсії проводяться готелем. Російськомовних гідів на екскурсіях немає. У кожному готелі є інформаційний стенд з розкладом екскурсій. Записуватися на екскурсії необхідно самостійно. Відмова від екскурсії тягне за собою штрафи. Вартість екскурсії може змінюватися від кількості осіб в групі.

Ресторани
Місцева кухня являє собою суміш східних і азіатських кулінарних традицій. Багато ресторанів на Мальдівах меню підбирають з європейських, китайських, індійських і тайських  страв.

Ціни в ресторанах на Мальдівах відрізняються в залежності від локації і рівня сервісу.
На курортах алкоголь надається без обмежень. За межами готелю, в місцевих ресторанах, алкоголь заборонений. У країні діє сухий закон.

Чайові
За всі послуги та товари на островах стягується сервісний збір в розмірі 10% + податок 12% від вартості.

Митні обмеження

З України можна вивозити без заповнення митної декларації до 10 000 євро на людину (і еквівалент цієї суми в будь-якій валюті). Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет і 125 мл парфумерних виробів.

На Мальдівських островах діє сувора заборона на ввезення будь-яких алкогольних напоїв, наркотиків, вогнепальної зброї, порнографічних матеріалів, антиісламської літератури, свинини, професійної відеоапаратури (ввезення можливий тільки за спеціальним дозволом), обладнання для підводного полювання, і тварин.

УВАГА!

* Не можна ввозити спиртне, навіть якщо Ви придбали його в Duty Free.
В аеропорту Хулуле немає Duty Free. На вильоті є Duty Free.

Корисні телефони і інформація
Під час перебування в готелі з усіх виникаючих питань необхідно звертатися на рецепцію готелю, там же потрібно замовляти всі екскурсії та дізнаватися про час зворотного трансферу в аеропорт.

З будь-яких питань, які стосуються вашого відпочинку на Мальдівах, можна зв'язатися з російськомовним представником компанії TEZ TOUR.

Моб. тел: +960 794 1646

Бажаємо Вам приємної подорожі!


Перетягніть прапор в потрібну точку на карті
OK
На календарі можна вибрати будь-який період вильоту не обмежуючись ± 3 днями, для цього достатньо перейти на вкладку "Період вильоту"
OK